Pagini

sâmbătă, aprilie 16

M-am săturat


....şi nu am ce să fac, totuşi!

Nu am ce să fac nici măcar dacă aş vrea să-mi demonstrez că pot să pierd oricât.

...captiv în propria cursă. Definitiv, oricât de scârbit m-aş simţi privindu-mi propria condiţie.

6 comentarii:

  1. Uite că, de emoție, mi-am șters propriul comentariu. În care scriam că trebuie să iei o pauză, chiar dacă ai impresia că nu are cine să-ți țină locul. Să-ți iei rucsăcelul în spate și să pleci undeva, nu departe, ci doar de unde să-ți poți privi viața mai detașat. S-ar putea totuși să nu fie chiar așa de cacao cum o vezi acum.
    Să ai o duminică frumoasă și limpezitoare. :)

    RăspundețiȘtergere
  2. cred că Mel are dreptate şi că o pauză ar fi bine-venită, o singură zi departe de toate poate face uneori cât un întreg an sabatic :) altfel vezi viaţa după!

    RăspundețiȘtergere
  3. Plecati intr-o vacanta, doar voi doi. Mereu prinde bine o "ieseala" :)

    RăspundețiȘtergere
  4. @silavaracald:
    "Sa nu ii dai omului atat cat poate sa duca!"
    Pentru moment, a trecut.

    @puideblog:
    Personal, cred ca tocmai o pauza ar putea sa fie mai periculoasa.

    @Chiulica:
    Cumva, candva, o sa fie si asta.

    RăspundețiȘtergere
  5. sînt de acord cu fetele, nu merită ...

    RăspundețiȘtergere
  6. @doctorul:
    Poate, insa de aici se vede altfel.

    RăspundețiȘtergere